1915 Çanakkale Köprüsü ‘nün Geçiş Ücreti Açıklandı

çanakkale-1915-köprü-fiyat

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu

1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu NTV’de katıldığı bir programda köprünün geçiş fiyatını da deklare etti. İşte 30 dakikalık feribot yolculuğunu yalnızca 6 dakikaya düşürülmesini sağlayacak köprünün geçiş tutarı…
18 Mart 2017’de temeli atılan 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafınca meydana getirilen açıklamalarda, 8 Mart 2022’de kullanıma açılması planlanan köprünün geçiş ücretine ilişkin ilk malumat verilmiş oldu. Buna göre vatandaşlar, feribot yerine tercih edebilecekleri  geçiş için, 15 euro ödeme yapmak niteliğinde olacaklar.

NTV’ye konuşan Bakan Karaismailoğlu, “Saatlerce süren bir geçiş oluyor. Şu an mevcut gemi tarifesine bakılırsa 85 TL ücret alınıyor sadece arabadan. Otomobil ve şoförden ayrıca yolcudan da ayrı bir ücret alınıyor.” dedi.

1915 Çanakkale Köprüsü ile 30 dakikalık yolculuk süresi, 6 dakikaya düşüyor

1915-çanakkale-köprü-fiyat-euro

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı tarafınca meydana getirilen açıklamalarda şu ifadelere işaret edildi:

“Biliyorsunuz; mevcut geçiş feribotlarla ve gemiyle sağlanıyor. Gemiyle sağlanıyor ve 30 dakikanın üzerinde bir geçiş süresi var. Ama gemiye bindikten sonra doğal oradaki bekleme kuyrukları var. Hele hava bozuk olduğu vakit. Çoğu zaman buranın havası rüzgârlı ve sisli olduğu için gemiler kalkmıyor, bekliyorlar. Saatlerce süren bir geçiş oluyor. Şu an mevcut vapur tarifesine gore 85 TL ücret alınıyor ancak arabadan. Otomobil ve şoförden ayrıca yolcudan da ayrı bir ücret alınıyor.

Bunun yanında 1915 Çanakkale Köprüsü  açıldığı zaman köprünün geçiş ücreti 15 euro olacaktır. Havanın güllük gülistanlık olduğunu düşündüğünüz bir günde 30 dakika, burada trafiğin ve kuyruğun olmadığı bir günde 30 dakika ama saatler devam eden yolculuklar. Bunu Çanakkale‘yi ve bu bölgeyi kullanan yurttaşlarımız iyi bilirler, köprü bittikten sonra 6 dakikada geçecekler.

Anasayfaya Dönmek Ve Diğer İçerikleri Görmek İçin Tıklayın