2021 Dünya Şampiyonası Ne Zaman Düzenlenecek?

2021 Dünya Şampiyonası’na Bekleyiş Heyecanla Sürüyor

League of Legends severlerin merakla beklediği 2021 Dünya Şampiyonası’nın ne zaman düzenleneceği henüz açıklanmış değil. Resmi bir açıklama şimdilik yapılmamış olsa bile bu tarihler tahmin edilmekte.

Bilindiği üzere 2021 Dünya Şampiyonası Çin yerine Avrupa’da bir yerde düzenlenecek. Etkinliğin büyük bir ihtimalle İzlanda’nın Reykjavik kentinde düzenlenmesi beklenirken etkinliğin gerçekleşeceği tarihler de şimdilik bilinmiyor.

Geçtiğimiz haftalarda Riot Games Küresel Espor Direktörü olan John Needham, 2021 Dünya Şampiyonası’nın COVID-19 kaynaklı engellemeler ve zorluklar sebebiyle Çin’den alınıp Avrupa’ya taşındığını duyurmuştu.

Takımlar ve gösterim ekibi için sorunsuz bir faaliyet olması için en iyi kararın bu bulunduğunu açıklayan Needham,

etkinliğin hangi tarihler içinde yapılacağını ve hangi şehirlerde gerçekleşeceğini ise açıklamamıştı.

league-of-legends-worlds-final-gunu-ve-yeri-belli-oldu-2

Gelen son haberlere göre bu tarihler ve etkinliğin yapılacağı yer belli oldu. İddialara göre 2021 Dünya Şampiyonası 5 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında. İzlanda’nın Reykjavík şehrinde bulunan Laugardalshöll spor kompleksinde gerçekleşecek. 

2021 Dünya Şampiyonası Tarihleri 

  • Ön eleme aşaması / 5-9 Ekim
  • Grup aşaması / 11-18 Ekim
  • Play-off, çeyrek finaller / 22-25 Ekim
  • Yarı finaller / 30-31 Ekim
  • Final / 6 Kasım 

Takvime baktığımızda etkinliğin bir ay süreceğini görebiliyoruz. Bu takvim henüz Riot Games tarafından resmi olarak duyurulmamış olsa da ilerleyen günlerde bu takvimin resmi olarak duyurulması bekleniyor. 

Anasayfaya Dönmek Ve Diğer İçerikleri Görmek İçin Tıklayın

Yorumlar