Çin Merkez Bankası ‘ndan , Kripto Paralarla İlgili İlginç Karar

Çin Merkez Bankası ‘nın kripto paralar ile alakalı bütün işlemleri yasakladı

Bloomberg, Çin Merkez Bankası ‘nın kripto paralar ile alakalı bütün işlemleri yasakladığını ve yasağı delenlere ceza uygulanacağını duyurdu. Haber üzerine alt üst olan kripto para piyasaları, yeni başladığı toparlanma sürecinden yine düşüş trendine girdi.

Bloomberg, son günlerde azar azar toparlanma belirtileri yayınlayan kripto para piyasalarına ait dikkat çeken bir açıklama yapmış oldu. Çin Merkez Bankası ‘nın internet sitesinde yer alan bir makaleyi aktaran haber deposu, Çin hükümetinin kripto paralarla alakalı bütün işlemleri yasakladığını duyurdu. Bu durum, başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para fiyatlarının kırmızıya boyanmasına yol açtı.

Aslına bakacak olursak Çin Merkez Bankası’nın yapmış olduğu açıklama bir ilk değil. Görünekripto paran o ki son da olmayacak. Kripto paraya uzun süredir karşı olan hükümet, daha önce yaptığı açıklamalarda da madenciliği yasaklamıştı. Yapılan son açıklamalar, hükümetin kripto paralara olan görüşünü bir kere daha hatırlatmış oldu.

Çin Merkez Bankası ‘nın Açıklamasının Ardından Bitcoin, 42 bin dolara geriledi

btc-geriledi-çin

Çin Merkez Bankası’nın yaptığı açıklamaya göre ülke arasında kripto para ile alakalı muamele yapmak tamamen yasaklanmış durumda. Ayrıca, merkezleri öteki ülkelerde olan şirketlerin Çin’de hizmet vermeleri de yasaklandı. Bu açıklamanın derhal daha sonra kıymet kaybetmeye başlamış olan Bitcoin, 45 bin dolar seviyelerinden 42 bin dolara kadar geriledi.
Oinmarketcap’ten aldığımız veriler, piyasalardaki durumun ciddi anlamda can can sıkan bulunduğunu gözler önüne seriyor. Zira dünyanın en popüler 10 kripto para biriminin tümü, açıklamanın arkasından tepe taklak oldu. Bu bağlamda Dogecoin, yüzde 8,9’sevinç düşüş ile en popüler 10 kripto para biriminin en çok değer kaybeden adı oldu.

btc-bitcoin-çin-veri-geriledi

Anasayfaya Dönmek Ve Diğer İçerikleri Görmek İçin Tıklayın