Activision, Call of Duty: Warzone’da Hile Kullananlar Hakkındaki Kararını Verdi!

Call of Duty serisinin yeni oyunu Vanguard merakla beklenirken, Warzone’da hile yapmış olanları üzecek bir gelişme yaşandı. Edinilen bilgilere gore, Warzone’da hile kullanmış ve banlanmış oyuncular, Vanguard’da da banlı kalacaklar.

Oyun sektörünün önemli önemli şirketlerinden biri olan Activision, geçtiğimiz ay bir tanıtım videosuyla birlikte Call of Duty: Vanguard’ı duyurmuştu. Call of Duty: Warzone’da hilelerin bir türlü önüne geçemeyen Activision ve oynun geliştiricisi Raven Software bu konuda daha sert yaptırımlar uygulamaya hazırlanıyor.

hile karşıtı  bir sistem üstünde çalışan firma, hile kullandığı sebebi öne sürülerek geçtiğimiz aylarda on binlerce kullanıcıyı banlamış ve bunun devam ettirmişti. Alınan bir öteki karara göre, Call of Duty: Warzone’da hile meydana getiren ve bunun cevabında banlanan kullanıcıların, yeni çıkacak olan Call of Duty: Vanguard’ın yaklaşan açık betasını oynaması yasaklandı. Ayrıca donanım banı alan Warzone aktörleri, Vanguard’ı da bu ban sebebiyle oynayamayacak.

Hile Sorunu Giderilmeye Çalışılıyor

 

Neredeyse bütün oyunlar için, hile yaparak oyun içinde haksız kazanç elde etmeye çalışan oyuncuları büyük bir problem bekliyor. Activision ve oyun geliştiricisi Raven Software ise buna yönelik mühim bir mücadele başlatarak on binlerce oyuncuyu banladı. Bu tek başına ne kadar etkili olur kim bilir fakat firma, hile kısıtlama sistemleri üstüne de çalışıyor.

Bireysel hesapların banlanarak hilenin önüne geçilmeye çalışılmasının yanı sıra, seri dolandırıcıların engellenmesi için de yoğun çaba harcanıyor. Hile suçuyla banlanan kullanıcıların yeni hesap açmaları da engelleniyor. Activision’da, Call of Duty: Warzone’dan beri daha yoğun idame eden hile problemine yönelik alınan bu tedbirleri doğruladı.

 

Yorumlar

POPÜLER HABERLER