Yeni Nintendo Switch Modeli Beklentiyi Karşılayamadı

Nintendo uzun süredir beklenen Switch konsolunun yeni sürümünü tanıttı!

Yeni Switch konsolunun ismi, Switch OLED sürümü olarak açıklandı. Adında da anlaşılacağı üzere, bu yeni sürümün en büyük farkı OLED bir ekran kullanımı.

Nintendo Switch ailesinin en yeni üyesi olarak tanımlanan konsol, OLED ekranlı 7 inçlik bir el cihazıdır. Beraberinde ayrıca geliştirilmiş bir destek ayağı, daha iyi ses modülü, dock’ta kablolu bir LAN bağlantı noktası ve 64GB dahili depolama geliyor. Konsol, Metroid Dread ile aynı gün olan 8 Ekim’de piyasaya çıkacak ve 349,99 dolara mal olacak.

Konsolun Türkiye satış fiyatı ve tarihi şimdilik belli değil. Ancak eski sürümünün fiyatına bakarak, bu yeni sürümün (4)dört bin ile (5)beş bin TL arasında bir yerde satışa çıkacağını öngörmek mümkün.

Yeni Switch, çoğu yönden aynı görünüyor, ancak daha büyük bir ekrana izin veren çok daha küçük bir çerçeve sahip. Aslında yeni sürüm, eski Switch ile tam olarak aynı boyutta ve neredeyse aynı ağırlıkta. Joy-Con’lar değişmemiş görünüyor ve zaten sahip olduğunuz eski sürümler ile değiştirilebilir olacaklar.

7

Geliştirilmiş, tam genişlikte bir kickstand kesinlikle orijinal Switch’in gerçek zayıf noktalarından birini çözmüş olmakta. Ancak, iç donanımın aynı kalması, gelişmiş çözünürlük eksikliği ve 64GB dahili depolama alanının yetersizliği çok göze batıyor. Yani ortalama bir telefon bile 64GB’tan fazla depolama ile geliyor. Umarım bu sürüm ara bir jenerasyon olarak piyasaya sürülmüştür, çünkü genel olarak herkesin beklediği yeni Switch bu değil.

Yorumlar