Yeni Ps5, Önceki Modelinden Daha Mı İyi ?

Yeni PS5’in Önceki Modelinden Bir Farkı Yok Mu?

PlayStation 5‘in üretimde olan yeni modelinin ardından raporlar revize edilmiş modelin lansman sürümünden daha iyi bir performansa sahip olmadığını söylüyor.

Makineyi test etme şansı bulan Digital Foundry‘ye göre, yeni CFI-1100 modelinin lansman sürümü olan CFI-1000 ile anlamlı bir farkı yok.

Sony, yeni PS5’teki soğutma sisteminde bazı değişiklikler yaptı, bu da bazı kişilerin yeni sistemin aşırı ısınabileceğinden endişe duymasına neden oldu.

Ancak Digital Foundry‘nin testlerinde, yeni sistem bazı durumlarda daha düşük sıcaklıklara ve diğerlerinde daha yüksek sıcaklıklara yol açtı,fakat bu sıcaklıklar önemli olmayan ölçüde  sadece birkaç derece fark etti . Ve PS5’in iki versiyonunda yazılım testlerinde, sistemler temel olarak  aynı şekilde çalıştı.

Donanım açısından bakıldığında, sistem aynı boyutlara sahip önceki modelinden yaklaşık 300 gram daha hafif. Ayrıca şirket standda  küçük bir iyileştirme yaparak elle sıkılabilen herhangi bir ekstra malzeme gerektirmeyen sistem geliştirdi .

Bu nedenle, en temel anlamda, yeni PS5’in çıkması sizin modelinizi çoktan demode hale getirdiğinden endişeleniyorsanız endişelenmenize gerek yok gibi duruyor.

Ek olarak PS5, nihayet kullanıcıların konsollarının dahili depolamasını genişletmelerine olanak tanıyan büyük bir yazılım güncellemesi aldı.

 

 

 


 

Yorumlar