Sosyal Medya

Oyun

2018 Steam Kış İndirimi ne zaman başlayacak?

Yayınlandı

Tarih:

steam kış indirimi

2018 Steam kış indirimi birçok oyuncunun beklediği bir indirim. Çünkü sene boyunca (diğer Steam indirimleri hariç) pahalı olan oyunların büyük bir miktarda indirime girdiği dönemdir. Böylesine bir fırsatı beklemekten yorulan oyuncular için güzel dönem. Çok yakında 2018 Steam kış indirimi başlıyor. 

Steam kış indirimi

Öncelikle Steam kış indirimlerinde yapılan indirim gerçekten çok fazla olabiliyor. 179,99 TL’lik GTA V 60-70 TL civarına düşebiliyor. Fırsat böyle güzel olunca oyuncular tabi ki 2018 Steam kış indirimleri için çok hevesli olacaktır.

2018 steam kış indirimleri

Cüzdanlarınızı hazırladıysanız, o güne, 2018 Steam kış indiriminin başlayacağı güne gerçekten çok az kaldı.

Steam kış indirimleri ne zaman başlıyor?

20 Aralık 2018’de başlayıp 3 Ocak 2019 tarihinde bitecek,bu yılki Steam kış indirimlerinde birçok oyunun indirime girmesi bekleniyor. Özellikle 100 TL’yi aşan oyunların. Çünkü oyun üreticileri bu sene fazlaca rekabet içinde ve yeni oyunlar için para kazanmaları lazım. Bu yüzden indirimleri gerçekten fazlasıyla kullanacaklar.

OKU  Dudak uçuklatan Metro Exodus sistem ihtiyaçları!

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencisi. İnternetle pek bir alakalı, yazı yazmayı seviyor, girişimcilik denemeleri en büyük hobisi. Teknolojisever/sinemasever.

Oyun

Resident Evil 2 interaktif reklam videosu yayınladı!

mm

Yayınlandı

Tarih:

Resident Evil 2 interaktif reklam videosu yayınladı!

Dünyaca namlı reyin üretimcisi Capcom’un efsanevi oyunu Resident Evil 2 geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. İsminden sıkça bahsettiren reyin, oldukça dikkat çekici bir reklam videosu ile karşımızda.

Netflix’in gündeme bomba gibi düşen interaktif imali Black Mirror: Bandersnatch’ı uslara getiren reklam videosu, tıpkı Bandersnatch gibi izleyicinin tercihine göre şekilleniyor.

YouTube üzerinden yayınlanan ‘Resident Evil 2 – The Choice is Yours’ adlı videoda YouTube kartlarıyla tercih yapmanız sağlanıyor. Videonun vaziyetine bu biçimde karar verdiğiniz reklam videosu oldukça alaka çekici.

İlk olarak 1998 senesinde yayınlanan Resident Evil 25 Ocak tarihinde PC, PS4 ve Xbox One platformlarında satışa sunuldu. Lafı fazla uzatmadan sizleri dikkat çekici Resident Evil 2’nin yeni reklam videosu ile baş başa vazgeçelim.

OKU  Battlefield 5'in ücretsiz DLC'si yolda!
Okumaya Devam Et

Oyun

Detroit: Become Human’ın Geliştiricisi Quantic Dream, Artık PlayStation Dışındaki Platformlar İçin de Reyin Geliştirecek

mm

Yayınlandı

Tarih:

Detroit: Become Human'ın Geliştiricisi Quantic Dream, Artık PlayStation Dışındaki Platformlar İçin de Reyin Geliştirecek
Detroit: Become Human, Heavy Rainve Beyond: Two Souls gibi ses getiren oyunların imal stüdyosu Quantic Dream, yaşanan tatsız vakalardan sonra yeni bir başlangıç yapma kararı aldı. Çinli yayıncı NetEase’den de dayanak alan şöhretli stüdyo, artık oyunlarını sadece PlayStation platformu için değil, değişik platformlar için de yayınlayacak.

Geçtiğimiz sene Le Monde, Canard PC ve Mediapart’tan birkaç gazetici tarafından, sağladığı makûs çalışma etrafı nedeniyle tenkit etilen bazı Quantic Dream idareyicileri, personellerine müteveccih uygunsuz tavırlar sergiledikleri iddiaları ile karşı karşıya kalmıştı. Şöhretli reyin stüdyosu bu iddiaların kötüle olduğunu söyleyerek gazetecilere dava açmıştı.

Geçtiğimiz günlerde makûs çalışma etrafı nedeniyle firmadan istifa eden daha önceki bir personelin Quantic Dream’e açtığı dava sonuçlandı ve firma davayı kaybetti. Yaşanan bu tatsız büyümelerden sonra ilk kere görüşme veren Quantic Dream’in işverenleri David Cage ve Guillaume de Fondaumière, stüdyonun tamamen yeni bir sayfa açtığını ve artık sadece PlayStation için reyin geliştirmeyeceklerine söyledi.

OKU  Epic Games oyun satış gelirinin %88'ini geliştiricileriyle paylaşacak

Emellerinin, tecrübelerinin tadını çıkarabilecekleri her platforma dağılmak olduğunu belirten De Fondaumière, “Sony ile 12 sene beraber çalıştık. Çok iyi tanıdığımız bu platform için elbette reyin geliştirmeye devam edeceğiz. Fakat artık değişik tüm platformlarda da bulunmak için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Blizzard ile uzun vakittir Diablo mobil oyunu üzerinde çalışan Çinli firma NetEase’den yeni jenerasyon oyunlar geliştirmek için yatırım alan Quantic Dream, yakın zamanda tüm reyin platformlarında bulunmayı kastediyor. Yatırım hakkında değerlendirmede bulunan NetEase idareyicisi Simon Zhu, Quantic Dream hakkındaki iddiaları kapsamlı biçimde incelediklerini ve gidişatın farkında olduklarını belirtti. 

Quantic Dream’in stüdyo civarında analizlerde bulunduklarını ve basın tarafından ortaya atılan iddialara müteveccih bir vakaya şahit olmadıklarını belirten Simon Zhu, Quantic Dream ile ehemmiyetli projeler geliştireceklerini belirtti. NetEase’den aldığı yatırımla iyice kuvvetlenen Quantic Dream’in kısa zaman içinde değişik reyin platformlarında da isminden laf ettirmesi bekleniyor.

OKU  CS:GO ücretsiz oldu, battle royal modu geldi!

Kaynak : https://www.eurogamer.net/articles/2019-01-29-heavy-rain-studio-quantic-dream-no-longer-making-playstation-exclusives

Okumaya Devam Et

Oyun

Epic Store, Steam’e savaş açtı!

mm

Yayınlandı

Tarih:

Epic Store, Steam’e savaş açtı!

Oyuncuların merakla beklediği Metro Exodus, Steam yerine bilgisayar platformunda Epic Store’da yer alacak. Bu reyin Steam’ın elinden kaçırdığı ikinci reyin. Bundan evvel de Ubisoft The Division 2 oyununu Steam’de yer almasına karşın Epic Store için de özel olarak yayınlanmıştı.

Oyuncular için yaptığı bir çok indirim ve kampanya ile gündemde olan Epic Games, ayrıca üretimci işletmelere rakiplerine mukayeseyle daha az kesinti yapıyor.  4A Games ve Deep Silver şirketleri ile yaptıkları uyuşma gereği bu işletmelerin oyunları artık Steam’de yayınlanmayacak.

Epic Games haricindeki kanallarda satışı durdurulan oyunları başka platformlardan alanlar oyunlarını oynamaya devam edebilecekler. Steam’in Origin, Battle.Net ve Uplay gibi seçenekleri varken şimdi bir de Epic Games ilave edildi. Epic Games’in en büyük atlaması Fortnite ile reelleşmişti. Bunun yanı gizeme bir çok fiyatsız reyin vererek rakiplerinden sıyrılmayı muvaffak oldu.

OKU  2019'da Yayınlanacak Netflix Orijinal Yapımları
Okumaya Devam Et

Popüler