Sosyal Medya

Teknoloji

Nvidia PhysX fizik simülasyonunu halka açtı

Yayınlandı

Tarih:

nvidia-physx-opensource

Nvidia’nın bir ürünü olan PhysX GPU-tabanlı fizik simülasyonu artık halka açık, yani herkes bu teknolojiyi kendi oyunlarına, yapay zeka projelerine, otomatik otomobil sistemlerine ve robot geliştirmelerine entegre edebilir.

PhsyX daha önceden sadece ticari projeler için ücretsizdi ancak şu an yeni BSD-3 lisansı kişisel kullanıma imkan verirken aynı zamanda simülasyonu kendi gereksinimlerine göre modifiye edip ücretsiz olarak kullanmalarını sağlıyor.

Bu motor temel olarak 3D objeleri gerçek dünya fizik kurallarına göre simüle etmenize imkan sağlıyor. Örneğin, GTA V’de duvara çarptığınızda oluşan hasarın daha gerçekçi olmasını sağlıyor ya da sokakta yürüyen insanların yürüyüş hareketlerinin kıyafetlerini, saçlarını hareket ettirebilmesi gibi.

Aynı zamanda PhysX’in SDK’sını (yani geliştirme kiti) v4.0’a yükseltti, bu da daha iyi obje etkileşimi, ölçeklenebilirlik ve sağlamlık gibi şeyleri daha iyi hale getirdi. Aşağıdaki videodan son versiyondaki gelişmeleri ve uygulamaları görebilirsiniz.

OKU  Microsoft Edge 2019'da resmi olarak Chromium'a geçiyor

PhysX v4.0 20 Aralık’ta indirilebilir olacaktır.

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencisi. İnternetle pek bir alakalı, yazı yazmayı seviyor, girişimcilik denemeleri en büyük hobisi. Teknolojisever/sinemasever.

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknoloji

PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.20 yayında

Yayınlandı

Tarih:

Yazar:

ps4-sistem-yazilimi-guncellemesi

Sony doğrultusunda PlayStation 4 (PS4) oyun konsollarına Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.20 sunuldu. İşte, PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.20 ile ilgili detaylar.

PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.20 neler sunuyor?

Uzun süren beta sürümü sonrasında PS4 konsollarına yeni sistem programı güncellemesi yayınlandı. Yaklaşık olarak 450 MB boyutundaki sürüm 6.02 ciddi performans iyileştirmeleri ile ön plana çıkıyor.

Sistem performansını iyileştirmeye amacıyla yayınlanan güncelleme ile birlikte, son vakitlerde PlayStation 4 kullanıcıların canını sıkan mühim bir sorunda çözüme kavuşturuldu.

PS4 güncellemesi ne işe yarıyor?

Sony’nin CEO’su John Tsuyoshi Kodera, yayınladıkları PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.20‘nin, şu vakte kadar kullananlar için yayınlanan en stabil program güncellemesi olduğunu da bilhassa belirtti.

OKU  PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.20 yayında

Ayrıca,cross-platformunda da bir grup açıklamalara yer veren CEO, söz konusu bu platform içersinde değişikliklere gideceklerinin müjdesini de verdi.

Tüm bunların haricinde PlayStation Network Çevrimiçi Kimlik Değiştirme Özelliği‘nin kullanıma sunulmadığını da belirmekte fayda var.

Bahsi geçen bu özelliğin yakın zamanda bir sonraki beta programına dahil edeceğini söyleyen Sony, kullanıcıların PSN ID’lerinin değiştirmesine imkân sağlayacak. Peki siz, yeni Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.20′yi yüklediniz mi?

Okumaya Devam Et

Popüler