Sosyal Medya

Donanım

Nvidia Titan RTX ekran kartını duyurdu!

Yayınlandı

Tarih:

nvidia-titan-rtx-duyurdu

Bundan birkaç ay önce Nvidia yeni nesil RTX ekran kartlarını piyasaya sürmüştü. Şimdiyse sadece birkaç ay içerisinde yeni canavarını duyurdu. Bu yeni canavarın adı Titan RTX. Doğrusunu söylemek gerekirse bu kart, teknik olarak Nvidia’nın en güçlü kartı değil (en güçlü kartı profesyonel kullanım için olan Quadro 6000), bu kart normal insanların alabileceği en hızlı kart. Amerika fiyatı 2.500$ olarak belirtilen bu kartı ülkemizde muhtemelen 20-25 bin TL’nin üstünde göreceğiz.

2080 RTX Ti modelini Titan RTX ile karşılaştıracak olursak, karşılaştırmayalım. Çünkü 2080 RTX’in evrimleşip daha da iyi hal almış hali. 16.3 Teraflopluk bir işlem gücüne sahip. Aynı zamanda 25G VRAM’i bulunan Titan RTX, 2080 RTX’den yaklaşık 2 kat daha güçlü.

OKU  2018 Steam Kış İndirimi ne zaman başlayacak?

Ancak bu ekran kartı, 2080 RTX’den farklı olarak çok az grafiksel gelişme sağlıyor. Oyunculara yönelik bir kart değil. Daha çok makine öğrenimi ve yapay zeka araştırmalarında kullanıma uygun bir kart. İşlem gücü dediğimiz gibi gerçekten çok fazla.

Bu iki ekran kartı arasında kaldıysanız tercihinizi 2080 RTX’den yana kullanmak daha mantıklı. 5-10FPS için 700-1000$ vermek gerçekten anlamsız.

Eğer Titan RTX almak isterseniz bu ayın sonunda Nvidia’nın sitesinden gerekli tedariğe ulaşabilirsiniz.

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencisi. İnternetle pek bir alakalı, yazı yazmayı seviyor, girişimcilik denemeleri en büyük hobisi. Teknolojisever/sinemasever.

Popüler