Sosyal Medya

İnternet

Türk Telekom kotasız tariflerini duyurdu

Yayınlandı

Tarih:

turk-telekom-kotasiz-tarifeleri

Türk Telekom kotasız paketlerini açıkladı. Türk Telekom AKN sistemini tamamıyla ortadan kaldırırken, paket alternatiflerini “Türkiye’nin 81 ilinde limitsiz internet” şekilde açıkladı.

Türk Telekom geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla AKN sistemini tamamıyla kaldıracağını ve bunun yerine kota sistemini geri getirmeyeceğini bizzat söylemişti ve şimdi bu AKN’siz paketlerin fiyatları duyuruldu.

Türk Telekom tarafından birtakım değişik paketler açıklansa da, her kullanıcının korktuğu kota sistemi geri gelmemiş gibi görünüyor. Fiyatlar arasındaki farkı belirleyen tek şey bağlantı hızı olarak göze çarpıyor. Tarifeleri S, M, L,XL, XXL şeklinde ayıran Türk Telekom, sabit telefonlu, sadece internetli kullanıcılarına ayrı ayrı alternatifler sunuyor.

Kotasız internet fiyatları çok fazla

Kotasız internet döneminin hızla bitirilmesi çok güzel bir ilerleme olsa da, Türk Telekom’un başlangıçpaketlerinde verdiği hız limiti büyük hayal kırıklığı oldu. 60 TL’lik pakette 4Mbps gibi bir hız sağlanırken, 50 Mbps AKN’siz paket isteyenlerin 250 TL gibi uçuk bir rakamödemeleri gerekiyor.

OKU  Moradam Panel Kullanımı, Moradam SEO Sıra Takip

100 Mbps sınırsız internet isteyen kullanıcılar ise 336TL seviyesine ulaşan aylık ücret ödemek zorundalar. Bulgaristan gibi Balkan ülkelerinde limitsiz internet fiyatları Türk parasıyla 50 TL’ye bile yakın değilken, Türk Telekom’un açıkladığı fiyatlar bir hayli konuşulacak gibi görünüyor.

İnsanlar Türk Telekom’un kotasız tarifelerini eleştirdi

Türk Telekom’un fiyatları Ekşi Sözlük gibi platformlarda da çok hızlı bir şekilde gündem oldu, en çok konuşulan konular arasına girdi. Sözlükyazarlarının birçoğu fiyat sistemini ciddi bir şekilde eleştirirken, birtakım yazarlar da Turk.Net gibi alternatiflerin yükseleceği tahmininde bulundu.

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencisi. İnternetle pek bir alakalı, yazı yazmayı seviyor, girişimcilik denemeleri en büyük hobisi. Teknolojisever/sinemasever.

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İnternet

Moradam Panel Kullanımı, Moradam SEO Sıra Takip

Yayınlandı

Tarih:

Yazar:

moradam panel kullanımı

Moradam panel kullanımı videosu ile SEO işlemlerinizi kolaylıkla halledebileceksiniz. Sıra takip aracı, SEO analiz gibi konuların yer aldığı bu videoda Moradam panel nasıl kullanılır onu öğreneceksiniz.

OKU  Moradam Panel Kullanımı, Moradam SEO Sıra Takip
Okumaya Devam Et

Popüler