Sosyal Medya

Oyun

Ubisoft Club puanlarınızı harcama vaktiniz geldi yoksa kendiliğinden kaybolacaklar

Yayınlandı

Tarih:

Belki sizin de dahil olduğunuz çoğu kullanıcı Ubisoft Club puanlarından bi haber. Oyunlardaki aktifliğiniz, haftalık görevlerdeki tamamlama istatikleriniz ve başarılarınız Club içerisinde belli paunlar kazanmanızı sağlıyor. Her biriktirdiğiniz 100 Club Puanını alışverişlerinizde %20 indirim kazanmak için kullanabilirsiniz.

UbisoftClub-Puanlar

Ayrıca bu puanları para ile satın alınamayan belirli oyun içi ve dijital içeriğe sahip olmak için de kullanmak güzel bir alternatif olabilir.

UbisoftClub-RainbowSix-Puanlar

Örnek resimde gördüğünüz iki silah kaplaması ” Fil Silah Kaplaması ve Gerilla Silah Kaplaması ” sadece Club Puanları ile elde edilebilmektedir. Çoğu kullanıcı bu tarz dijital ürünleri almak için puanlarla uğraşmanın yorucu, sıkıcı olduğunu belirtmiş olsa da genel kitle oyunlar içerisinde bu tarz görevlerin, başarımların bulunmasını oyuna yönelik odak arttırıcı ve keyifli geçiren zamanı katladığını belirtmiştir.

OKU  Resident Evil 2 interaktif reklam videosu yayınladı!

Bu kararını nedenini açık bir şekilde açıklamayan Ubisoft  sistemine yeni eklediği yapay zeka sahibi asistanı Sam ile kullanıcılarda sağladığı rahatlık ve kolaylık ile güzel geri dönüş almıştı. Ancak bu karar oyuncuların kafalarında soru işaretlerine yeni bir sistemsel düzenlemeye mi gidilecek? tarzı soruların sorulmasına yol açtı. Çoğu çıkan dedikoduya göre Ubisoft sitemde biriken kullanılmayan verileri, kullanıcıların tabiri ile çöpü ortadan kaldırmak için sunuculara belirli bir süre tatil verebilir. Bu yoğunluğun sebebiyet verdiği oyun içi çökmeler, sunucu bağlantı hataları, LAG problemleri, anlık yaşanan ve sizi sinire boğan BUG’lar ve dahası.. Bunların bir anda düzeltilemeyeceği, bunun için belirli bir süre sistem bakımına ayrılacağı, sunucuların geçici olarak belirli bir aralıkta kapatılması gerektiği dedikodularının dolaştığı günümüzde Club Puanları’nın silinmesi akıllara bu adımların bir başlangıcı olabilme düşüncesini getiriyor.

OKU  Fornite için beklenen aktüelleme yayınlandı!

PUANLARINIZI HARCAMAK İÇİN ÖNÜNÜZDE KISA BİR ZAMAN VAR!

Ubisoft Club Puanları’nın dengelenmeye gidileceği tarih 1 Nisan 2019 !

PEKİ BU DENGELEME BENİ NASIL ETKİLEYECEK?

Eğer hesabınızdaki puanları 31 Mart 2017 tarihinden önce kazandıysanız puanlarınızı kaybetmenize 4 ay kaldı.. Bu puanları 31 Mart 2017 – 31 Mart 2019 tarihleri arasında kazandıysanız merak etmeyin puanlarınızın kullanılabiliritesi önümüzdeki yıl normal bir şekilde devam edecek. Önümüzdeki yıl ne kadar puanınızın kaybolacağını, ne kadarı ile devam edeceğinizi görmek için bu Siteye girmeniz yeterli.

UbisoftClub-2019-Puan

Sizce ekibin bu dijital ürünlere ekleme yaptığı ve ” Yeni Hediyeler ” olarak tabir ettiği içerikler neler olabilir? Uzun zamandır beklediğimiz içerikleri olması muhtemel..

ClubPuanları-Yenilikler

Herkesten önce haber sahibi olmak için sitemizi takip etmeyi unutmayın. Oyunlarınızda eğlenceniz, hüznünüz eksik olmasın.. Sağlıcakla kalın.

OKU  Epic Store, Steam’e savaş açtı!

Ankara Üniversitesi GGY öğrencisi. Modernite kitle bütün araştırmacısı. Oyun dünyasından güncel, anlık haber takipçisi. Oyun tutkunu- eleştirmeni- küratörü. TDK'da: Çoğu konuda, durumda danışılacak fikir adı.

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Oyun

Resident Evil 2 interaktif reklam videosu yayınladı!

mm

Yayınlandı

Tarih:

Resident Evil 2 interaktif reklam videosu yayınladı!

Dünyaca namlı reyin üretimcisi Capcom’un efsanevi oyunu Resident Evil 2 geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. İsminden sıkça bahsettiren reyin, oldukça dikkat çekici bir reklam videosu ile karşımızda.

Netflix’in gündeme bomba gibi düşen interaktif imali Black Mirror: Bandersnatch’ı uslara getiren reklam videosu, tıpkı Bandersnatch gibi izleyicinin tercihine göre şekilleniyor.

YouTube üzerinden yayınlanan ‘Resident Evil 2 – The Choice is Yours’ adlı videoda YouTube kartlarıyla tercih yapmanız sağlanıyor. Videonun vaziyetine bu biçimde karar verdiğiniz reklam videosu oldukça alaka çekici.

İlk olarak 1998 senesinde yayınlanan Resident Evil 25 Ocak tarihinde PC, PS4 ve Xbox One platformlarında satışa sunuldu. Lafı fazla uzatmadan sizleri dikkat çekici Resident Evil 2’nin yeni reklam videosu ile baş başa vazgeçelim.

OKU  CS:GO ücretsiz oldu, battle royal modu geldi!
Okumaya Devam Et

Oyun

Detroit: Become Human’ın Geliştiricisi Quantic Dream, Artık PlayStation Dışındaki Platformlar İçin de Reyin Geliştirecek

mm

Yayınlandı

Tarih:

Detroit: Become Human'ın Geliştiricisi Quantic Dream, Artık PlayStation Dışındaki Platformlar İçin de Reyin Geliştirecek
Detroit: Become Human, Heavy Rainve Beyond: Two Souls gibi ses getiren oyunların imal stüdyosu Quantic Dream, yaşanan tatsız vakalardan sonra yeni bir başlangıç yapma kararı aldı. Çinli yayıncı NetEase’den de dayanak alan şöhretli stüdyo, artık oyunlarını sadece PlayStation platformu için değil, değişik platformlar için de yayınlayacak.

Geçtiğimiz sene Le Monde, Canard PC ve Mediapart’tan birkaç gazetici tarafından, sağladığı makûs çalışma etrafı nedeniyle tenkit etilen bazı Quantic Dream idareyicileri, personellerine müteveccih uygunsuz tavırlar sergiledikleri iddiaları ile karşı karşıya kalmıştı. Şöhretli reyin stüdyosu bu iddiaların kötüle olduğunu söyleyerek gazetecilere dava açmıştı.

Geçtiğimiz günlerde makûs çalışma etrafı nedeniyle firmadan istifa eden daha önceki bir personelin Quantic Dream’e açtığı dava sonuçlandı ve firma davayı kaybetti. Yaşanan bu tatsız büyümelerden sonra ilk kere görüşme veren Quantic Dream’in işverenleri David Cage ve Guillaume de Fondaumière, stüdyonun tamamen yeni bir sayfa açtığını ve artık sadece PlayStation için reyin geliştirmeyeceklerine söyledi.

OKU  24 TL’ye satılan Steam oyunu tamamen ücretsiz oldu!

Emellerinin, tecrübelerinin tadını çıkarabilecekleri her platforma dağılmak olduğunu belirten De Fondaumière, “Sony ile 12 sene beraber çalıştık. Çok iyi tanıdığımız bu platform için elbette reyin geliştirmeye devam edeceğiz. Fakat artık değişik tüm platformlarda da bulunmak için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Blizzard ile uzun vakittir Diablo mobil oyunu üzerinde çalışan Çinli firma NetEase’den yeni jenerasyon oyunlar geliştirmek için yatırım alan Quantic Dream, yakın zamanda tüm reyin platformlarında bulunmayı kastediyor. Yatırım hakkında değerlendirmede bulunan NetEase idareyicisi Simon Zhu, Quantic Dream hakkındaki iddiaları kapsamlı biçimde incelediklerini ve gidişatın farkında olduklarını belirtti. 

Quantic Dream’in stüdyo civarında analizlerde bulunduklarını ve basın tarafından ortaya atılan iddialara müteveccih bir vakaya şahit olmadıklarını belirten Simon Zhu, Quantic Dream ile ehemmiyetli projeler geliştireceklerini belirtti. NetEase’den aldığı yatırımla iyice kuvvetlenen Quantic Dream’in kısa zaman içinde değişik reyin platformlarında da isminden laf ettirmesi bekleniyor.

OKU  Fornite için beklenen aktüelleme yayınlandı!

Kaynak : https://www.eurogamer.net/articles/2019-01-29-heavy-rain-studio-quantic-dream-no-longer-making-playstation-exclusives

Okumaya Devam Et

Oyun

Epic Store, Steam’e savaş açtı!

mm

Yayınlandı

Tarih:

Epic Store, Steam’e savaş açtı!

Oyuncuların merakla beklediği Metro Exodus, Steam yerine bilgisayar platformunda Epic Store’da yer alacak. Bu reyin Steam’ın elinden kaçırdığı ikinci reyin. Bundan evvel de Ubisoft The Division 2 oyununu Steam’de yer almasına karşın Epic Store için de özel olarak yayınlanmıştı.

Oyuncular için yaptığı bir çok indirim ve kampanya ile gündemde olan Epic Games, ayrıca üretimci işletmelere rakiplerine mukayeseyle daha az kesinti yapıyor.  4A Games ve Deep Silver şirketleri ile yaptıkları uyuşma gereği bu işletmelerin oyunları artık Steam’de yayınlanmayacak.

Epic Games haricindeki kanallarda satışı durdurulan oyunları başka platformlardan alanlar oyunlarını oynamaya devam edebilecekler. Steam’in Origin, Battle.Net ve Uplay gibi seçenekleri varken şimdi bir de Epic Games ilave edildi. Epic Games’in en büyük atlaması Fortnite ile reelleşmişti. Bunun yanı gizeme bir çok fiyatsız reyin vererek rakiplerinden sıyrılmayı muvaffak oldu.

OKU  Resident Evil 2 interaktif reklam videosu yayınladı!
Okumaya Devam Et

Popüler