Sosyal Medya

Sosyal Medya

YouTube Logan Paul’u sansürlüyor mu?

Yayınlandı

Tarih:

youtube-logan-paulu-sansurluyor-mu

Dünyada en çok kazanan YouTuberlar sıralamasında 14.5m$’lık geliriyle Logan Paul, YouTube’un onu sansürlediğini iddia ediyor.

YouTuber Daniel “Keemstar” Keem’in attığı bir tweet’de videolu olarak Logan Paul’un adı geçen videosundan, ismi kaldırınca videonun görüntülenme performansı atmış. Çünkü Logan Paul geçen videosunu YouTube, Keemstar’ın takipçilerine bildirmemiş.

Keemstar’ın kanalı YouTube dedikodusu içeren DramaAlert, başlığında ve etiketlerinde “Logan Paul” yazan videoların normalden daha az izlendiğini belirtti. İsmi kaldırdıktan sonra da perfomansı artan bu içerik, YouTube’un bu işe karıştığını gösteriyor.

Logan Paul bu durumdan rahatsız olduğunu ve YouTube’un bunu düzeltmesi gerektiğini belirtti.

Yukarıdaki tweet’deki videodan Keemstar’ın bahsettiği şeyi görebilirsiniz.

OKU  Tumblr yetişkin içeriği yasaklıyor

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencisi. İnternetle pek bir alakalı, yazı yazmayı seviyor, girişimcilik denemeleri en büyük hobisi. Teknolojisever/sinemasever.

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sosyal Medya

Ünlülerin Sosyal Medya Hesaplarını Hackleyen Çetenin Mesajları Ortaya Çıktı

mm

Yayınlandı

Tarih:

Ünlülerin Sosyal Medya Hesaplarını Hackleyen Çetenin Mesajları Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz yılın sonlarında patlak veren ‘Ducky Layne’ çetesi davasında detaylar kamuoyu ile paylaşılmaya devam ediliyor.

Aralarında Tamer Karadağlı, Erdal Özyağcılar, Berk Oktay, Pınar Altuğ, Neslişah Alkoçlar Düzyatan, Vecihe Deniz Eser, Gamze Özçelik, Seda Akgül, Balçiçek İlter, Merve Oflaz ve Gizem Dinibütünoğlu gibi isimlerin bulunduğu onlarca farklı ünlüyü ağına düşürmeyi hedefleyen çetenin tehdit mesajları ortaya çıktı.

Bir hacker’ın, ünlüyü ağına düşürüp parasını aldıktan sonra kendisine “Soranlara öptüler dersiniz.” yazdığı belirtildi. Çetenin, +1, +44 ve +63 ile başlayan numaralardan mesajlar atarak, “Sayın kullanıcı; adınıza açılmış Instagram hesabınızın kapanmaması için aşağıdaki hesabınızı doğrulayın, aksi takdirde hesabınız kapanacaktır… Instagram ekibi.” şeklinde ‘phishing’’ mesajları attıkları ortaya çıktı.

OKU  Ünlülerin Sosyal Medya Hesaplarını Hackleyen Çetenin Mesajları Ortaya Çıktı

Çetenin tehdit yöntemleri bununla da kalmıyor. Aleyna Tilki’ye benzerliği ile dikkat çeken Bahar Ç., sahte kimlik düzenleyerek ünlü sanatçının Instagram hesabını kapattırmış. Daha sonrasında çete, “Siz oyun oynadığımı mı zannediyorsunuz? Size güzel sürprizlerim olacak” şeklinde manidar mesajlar göndermiş.

Okumaya Devam Et

Sosyal Medya

Türkiye’deki Sosyal Medya Fenomenleri, Tek Tek Vergi Beyanına Çağrılıyor

mm

Yayınlandı

Tarih:

Türkiye'deki Sosyal Medya Fenomenleri, Tek Tek Vergi Beyanına Çağrılıyor

Uzun süredir beklenen gelişme yaşanmaya başlandı. Sosyal medya fenomenlerinden vergi vermeyenler, tek tek vergi beyanına çağrılıyor.

2016 yılında Vergi Usul Kanunu’nda değişiklik yapılmasının gerekçesi olan ‘sosyal medya fenomenlerinin de vergiye tabi olması’ kararı sonrasına Geli İdaresi Başkanlığı harekete geçti. YouTube ve Instagram gibi mecralardan reklam ve sponsor geliri elde eden ve bunun beyanında bulunmayan fenomenler, tek tek kuruma çağırılmaya ve beyanda bulunmaya davet edilmeye başlandı.

İşte Vergi Zorunluluğu İle İlgili Son Bilgiler

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2016 yılında vergi mevzuatı açısından altyapıyı hazırladı. Geçtiğimiz aylarda eski Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın uyarıları sonrası çalışmalar hız kazandı. Gelir İadesi Başkanlığı, gelir beyanı yapmayan ve vergi ödemeyen fenomenler için inceleme başlattı. Kuruma davet edilen fenomenler, eğer vergi mükellefi olmamışlarsa ilgili işlemleri burada yapılıyor.

OKU  Facebook’u Tahtından Eden WhatsApp, Artık En Popüler Sosyal Medya Uygulaması

Fenomenlerin veya içerik üreticilerin 18 yaşının altında olması, süreçten muaf olacakları anlamına gelmiyor. İlgili vergi beyannamesini yasal temsilcilerin doldurması gerekiyor.   Sosyal medya üzerinden kazanç elde etmesine rağmen beyanda bulunmayan kişiler, verginin bir katı kadar daha ceza ödemek durumundalar. Ayrıca verginin ödenmesi gereken süreden tahsiline kadar geçen sürede fazi uygulaması mevcut. 

Okumaya Devam Et

Sosyal Medya

USMED Başkanı: Gelecek Seçimlerde Sosyal Medya Fenomeni Başkanlar Görebiliriz

mm

Yayınlandı

Tarih:

USMED Başkanı: Gelecek Seçimlerde Sosyal Medya Fenomeni Başkanlar Görebiliriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerde ses ve görünüm kirliliğini durdurmak için sosyal ağ kampanyaları başlatacağını belirtti. aynı zamanda Milletlerarası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan da bu konuya dair farklı alanlara yönlendirilmiş açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimler gitgide artarak yaklaşıyor. bununla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerdeki kampanyalar için artık sosyal medyayı kullanacaklarını belirtti. Seçim öncesi atmosferde ses ve görünüm kirliliğini durdurmak namına böyle bir hamle yaptıklarını bildiren Erdoğan’dan daha sonra da Milletlerarası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan’dan değişik talimat geldi.

Said Ercan: “Afiş dönemi bitti, hatta duvar ilanı asan partiler bundan böyle gençlere cana yakın gelmiyor. böylece ilerleyen seçimlerde fenomen ya da influencer belediye başkan adayları görebiliriz” dedi. Ülkemizde Facebook’ta 43, Instagram’da 37, Twitter’da ise 9 milyonluk kullanıcı sayısının aşıldığı düşünülürse bu şart hiç de imkansız yok.

OKU  Tumblr yetişkin içeriği yasaklıyor

Bundan öncesindeki açıklamalarda ise Cumhurbaşkanı şu açıklamalarda bulunmuştu: “Şahsımın Twitter’da takipçi sayısı 13,5 milyona yaklaştı, dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz. İnternet kullanımı yaygınlaşıyor. Araç giydirmeleri ve açık hava reklam kanallarını, gazete ve televizyon reklamlarını şamata ve bakış yapmadan devam edeceğiz. Bu Nedenle şikayetleri de büsbütün ortadan kaldırmış olacağız.”

Her ilin kendine has sosyal medya fenomenleri olduğunu düşünürsek ilerleyen dönemlerde fenomenlerini başkan ya da milletvekili adayları olarak görmemiz muhtemel. Hem Said Ercan’ın da yaptığı açıklamaları göze alırsak eğer yeni nesle internet vasıtasıyla varmak daha kolay olacak.

Okumaya Devam Et

Popüler